חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שוקולד טופי אנגלי הוא ללא ספק אחד הממתקים האהובים ביותר על אנשים ברחבי העולם

מהו שוקולד טופי?

שוקולד טופי, למרות שיש כאלה שמכנים אותו פשוט טופי, הוא אחד מחטיפי הקונדיטוריות הפופולאריים ביותר ברחבי העולם בעיקר בשל יכולתו לשלב בין מתיקות הטופי ובין שכבת השוקולד. לרוב הוא כולל את המרכיבים הבאים:

  • בסיס טופי – אותו מכינים על ידי חימום סוכר וחמאה לטמפרטורות גבוהות, עד שהוא מגיע לשלב של קרמול הסוכר והופך לשביר ופריך.
  • ציפוי שוקולד – בשלב השני מניחים את הטופי על משטח ישר ומאפשרים לו להתקשות ולהתקרר, אז מצרפים אליו שכבת שוקולד בטעם הנבחר.
  • תוספת שמשדרגת – מתכונים ברחבי העולם כוללים תוספת של אגוזים, שקדים, מלח או אבקת קקאו במטרה להוסיף מרקם וטעם אשר משדרגים את החטיף והופכים אותו למיוחד. בביילי שוקולד, בוטיק השוקולד האחראי לייצור ידני של שוקולדים מחומרי גלם ייחודיים ואיכות גבוהה, מייצרים את הטופי האנגלי כדוגמא עם תוספת של שקדים קראנץ' ואבקת קקאו.

מה הופך את השוקולד הטופי האנגלי לכה אהוב?

כולנו מחפשים רגעים של נחמה מתוקה, כזו שיכולה להעניק לנו רגע מיוחד ואישי שגורם לנו לברוח מהכל ולשקוע לעולם של הנאה. טופי אנגלי מצליח לייצר רגעים כאלה בדיוק בשל השילוב המנצח בין בסיס טופי מתוק וקרמלי ובין הטעם של ציפוי השוקולד כך נוצרים למעשה טעמים ומרקמים שונים מכל שוקולד אחר. ברוב המקומות בעולם טופי שוקולד מפורק לחתיכות או נגיסות בגודל של ביס ובאמצעות כך הוא הופך בין רגע לחטיף ממנו אפשר ליהנות לבד או לצד חברים.

מהיכן מגיע באמת הטופי האנגלי?

ההיסטוריה של שוקולד טופי אנגלי היא ללא ספק עשירה ויש לה מקורות שזורקים אותנו מאות שנים לאחור כאשר אנגלים היו מכינים אותו באמצעות הרתחה של מספר חומרי גלם וראו בו ממתק לעיס וטעים. במאה ה19 נוספו לממתק האהוב חמאה ואף תוספות של שקדים ואגוזים, אשר העניקו לו מרקם שביר שמאפיין את הטופי הקשיח שאותו אנו מכירים כיום. במהלך מלחמת העולם הראשונה נוסף החטיף האהוב למנות המלחמה של החיילים האנגלים, בעיקר לשם חיזוק המורל ובכך תרם להתפשטותו ברחבי העולם כאשר חיילים אנגלים נהגו לסחור ולחלק אותו במדינות בהן שהו. כיום ניתן למצוא חטיפי טופי שוקולד בכל קונדיטוריה, חנות ממתקים או חנות נוחות בדמות ממתקים, חפיסות שוקולד וחטיפים המשלבים את הטעם האהוב של שוקולד טופי אנגלי.

מה הופך את הטופי האנגלי לכה מיוחד?

הרתחת הסוכר והחמאה מעניק לחטיף טעם עמוק וייחודי דמוי קרמל שמבדל אותו ממרבית החטיפים והסוכריות שאנו מכירים, הטעם הייחודי בשילוב של אגוזים ותוספות נוספות הופכות אותו לחטיף שאי אפשר להתעלם ממנו ולכזה שנכלל בקונדיטוריות היוקרתיות וכמעט בכל מתנה הכוללת אוסף של חטיפי שוקולד שאותה מביאים למישהו לשם יום הולדת או אירוע מיוחד אחר בחייו.

את הטופי שוקולד האנגלי של ביילי אתם חייבים לנסות

ביילי, בוטיק השוקולד הייחודי, מייצר את כל התרכובות מחומרי גלם איכותיים וטריים וכמובן בייצור עצמי עם מגוון רחב של טעמים וסגנונות אותם המקום שואב ממדינות רבות ברחבי העולם כדוגמת בלגיה, צרפת, אנגליה ואחרות. טופי אנגלי תוכלו לרכוש בנפרד או כחלק ממארזי שוקולד ייחודיים, מפנקים ומתאימים לכל אירוע ולכל תקציב.

דילוג לתוכן